Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Zwroty i wymiany

Proponujemy sporządzić Listę produktów do wymiany /zwrotu (Proponujemy utworzyć tabelę oraz zaznaczyć “X”  oraz “V”  w odpowiednich rubrykach):

ZwrotWymianaPowód
VXniepoprawny kolor
VXniepoprawny rozmiar

Aktualności

Tarcza do cięcia Norton Quantum3 - szybkość i perfekcja.

01.04.2019

Tarcza do cięcia Norton Quantum3 - szybkość i perfekcja.

Wyższy komfort operatora krótszy czas obróbki mniej przestojów i strat

Do pobrania: Poznaj nową tarczę do cięcia Norton Quantum3 - Pobierz ulotkę

Norton naprawy Blacharsko-Lakiernicze 2019

05.10.2018

Norton naprawy Blacharsko-Lakiernicze 2019

Narzędzia i materiały do kompleksowej renowacji karoserii. Oferta dla warsztatów blacharsko-lakierniczych.

Pobierz katalog

Newsletter

Co to jest Możliwość zwrotu towaru do 30 dni?

Możliwość Zwrotu Towaru do 30 dni to dedykowana akcja materialyscierne.com.pl, która uprawnia Klientów do zwrotu pełnowartościowego produktu lub wymiany na inny.
Możliwość Zwrotu Towaru do 30 dni rozwija korzyści oraz udogodnienia związane z czasem odstąpienia od umowy kupna i wydłuża go z ustawowych 14 dni (Art. 27 ustawy o prawach konsumenta) do 30.
W materialyscierne.com.pl  szanujemy czas i pieniądze Klienta, dlatego zadbaliśmy o komfort zakupów i przygotowaliśmy dodatkową korzyść, jaką jest Możliwość zwrotu lub wymiany towaru bez konieczności podania przyczyny aż do 30 dni!

Kto i kiedy może skorzystać z promocji Możliwości zwrotu towaru do 30 dni?

Z promocji Możliwości Zwrotu Towaru może skorzystać konsument klient sklepu materialyscierne.com.pl tj. może zwrócić lub wymienić towar w ciągu 30 dni od dnia zakupu, bez konieczności podania przyczyny.
Warunkiem wzięcia udziału w akcji jest spełnienie warunku zwrotu pełnowartościowego towaru tj.: towaru, który nie nosi śladów użytkowania, jest kompletny (także z dodatkowym gratisem, wyposażeniem) i który jest zachowany w oryginalnym, niezniszczonym opakowaniu fabrycznym.
Warunkiem udziału w akcji jest także zachowanie i okazanie dowodu zakupu (paragonu fiskalnego lub faktury VAT).

Jakie produkty są objęte akcją Możliwości zwrotu towaru do 30 dni?

Gwarancją Zwrotu Towaru do 30 dni objęte są wszystkie produkty ze statusem dostępności "Dostępność: Duża, Dostępność: Średnia, Dostępność: Mała"  za wyjątkiem produktów "Dostępność: Na zamówienie" oraz tzw. produktów spersonalizowanych między innymi produktami produkowanymi na zamówienie np. Pasy ścierne bez końcowe dowolny wymiar.  Zwrotom nie podlegają towary niekompletne i niepełnowartościowe.

Prawo konsumenta zwrot towaru bez podania przyczyny

1.         Konsument, który zawarł umowę na odległość, może w terminie 14 dni kalendarzowych odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów, które obowiązany jest ponieść konsument, a w szczególności wybrania przez konsumenta sposób dostawy Produktu innego niż najtańszy zwykły sposób dostawy dostępny w Sklepie Internetowym.
Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy może zostać złożone na przykład:
pisemnie na adres: Biuro handlowe: TOLS hurtownia ul. Bystrzycka 69C, 54-215 Wrocław
w formie elektronicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: [email protected];
Przykładowy wzór formularza odstąpienia od umowy zawarty jest w załączniku nr 2 do Ustawy o Prawach


2.         Bieg terminu do odstąpienia od umowy rozpoczyna się od dnia zawarcia umowy.


3.         W przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość umowę uważa się za niezawartą.


4.         Sprzedawca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostawy Produktu (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Klienta sposobu dostawy innego niż najtańszy zwykły sposób dostawy dostępny w Sklepie Internetowym). Sprzedawca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu płatności, jakiego użył konsument, chyba że konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami. Jeżeli Sprzedawca nie zaproponował, że sam odbierze Produkt od konsumenta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania Produktu z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.


5.         Konsument ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia, w którym odstąpił od umowy, zwrócić Produkt Sprzedawcy lub przekazać go osobie upoważnionej przez Sprzedawcę do odbioru, chyba że Sprzedawca zaproponował, że sam odbierze Produkt. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie Produktu przed jego upływem. Konsument może zwrócić Produkt na adres Biura handlowego: TOLS hurtownia ul. Bystrzycka 69C, 54-215 Wrocław


6.         Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Produktu będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Produktu.


7.         Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:
a. W której przedmiotem świadczenia jest Produkt ulegający szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;
b. w której przedmiotem świadczenia jest Produkt dostarczany w zapieczętowanym opakowaniu, którego po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
c. w której przedmiotem świadczenia są Produkty, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami.

Witryna stworzona na platformie